Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Podłoża Do Roślin Domowych

Uprawa roślin doniczkowych to bez wątpienia jeden z najprostszych sposobów na ożywienie i zazielenienie przestrzeni mieszkania. Ze względu na ogromną rozmaitość popularnie uprawianych roślin, dla każdej z nich należy starannie dobrać najbardziej korzystne podłoże.

Podłoża do roślin domowych – różne potrzeby, różne składy

Rośliny, które pojawiają się w doniczkowej uprawie domowej, stanowią niezwykle szeroką kategorię, pochodząc z wielu rodzin i gatunków o nieraz przeciwstawnych potrzebach. Dlatego też podłoża do roślin do domowych różnią się znacznie między sobą.
Rośliny, które nie posiadają wielu szczególnych wymagań, możemy bez trudności uprawiać na tzw. ziemi uniwersalnej – istotą jest tu umożliwienie przepływu wody oraz dostęp powietrza do korzeni. Bardziej wymagające rośliny, jak choćby storczyki, zyskają wiele na ziemi zmieszanej z węglem czy keramzytem. Kaktusy i inne sukulenty potrzebują z kolei podłoża z większą zawartością piasku, gdyż nadmierny wpływ wilgoci szkodzi ich korzeniom.

Użytkowanie podłoży do roślin domowych

Jeżeli zamierzamy wybrać dobre podłoża do roślin domowych, a dysponujemy sporą kolekcją różnych gatunków roślin, musimy przygotować się fakt, iż czeka nas prawdopodobnie zakup co najmniej kilku rodzajów ziemi. Istotne będzie tu również pytanie, czy zależy nam bardziej na wyglądzie i okazałości roślin, czy też uprawiamy niektóre z nich celach spożywczych, jak choćby zioła. W tym drugim przypadku będziemy potrzebować podłoża ekologicznego, pozbawionego długo działających nawozów.

Nasze Marki

Wyłącznie Sprawdzone Marki

W Azallo.pl przykładamy dużą wagę do jakości sprzedawanych produktów. Na drodze selekcji, w oparciu o doświadczenie naszych klientów oraz własne, wybraliśmy najlepszych producentów, oferujących produkty najwyższej jakości.
TARGET
Substral
Compo
Fiskars
Cellfast
Lamela
Kwazar
Go-store Brand
Legutko
Marolex
Agrecol
Vilmorin

WITAMY W NASZYM SKLEPIE OGRODNICZYM

Czy wiesz, że w naszym asortymencie znadjduje się kilka tysięcy produktów?

Zaloguj przez Facebook

WITAMY W NASZYM SKLEPIE OGRODNICZYM

Czy wiesz, że w naszym asortymencie znadjduje się kilka tysięcy produktów?

Zarejestruj przez Facebook

WITAMY W NASZYM SKLEPIE OGRODNICZYM

Czy wiesz, że w naszym asortymencie znadjduje się kilka tysięcy produktów?

Wpisz email podany przy rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zmiany hasła.