Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Keramzyt i Wermikulit

Zalety użytkowania naturalnych materiałów i minerałów dostrzegane są obecnie nie tylko przez branżę budowlaną. Równie intensywnie korzysta z nich, chociażby rolnictwo oraz ogrodnictwo. Jako przykład warto tu podać uniwersalną przydatność keramzytu czy wermikulitu.

Keramzyt i wermikulit – czym są te materiały?

Choć obydwa wspomniane materiały dzielą ze sobą część właściwości, różnią się przy tym między innymi sposobem pozyskiwania. Keramzyt powstaje z gliny z minerałami ilastymi, a po wypaleniu w piecach jest on sortowany i dzielony na frakcje pod względem wielkości. Ma postać niewielkich, porowatych kulek.
Wermikulit natomiast stanowi minerał wydobywany w kilku światowych kopalniach. W sprzedaży spotykamy go w formie nieregularnych, beżowych lub brązowych kamyczków. Bardzo często jest to wermikulit ekspandowany – poddany wypalaniu.

Jak korzystać z keramzytu i wermikulitu w ogrodnictwie?

Keramzyt i wermikulit najczęściej używane są w uprawie roślin w roli dodatku do podłoży. Obydwa wpływają korzystnie na dostawy tlenu, jak również optymalizują odpływ nadmiaru wody, co przeciwdziała gniciu korzeni, oraz spulchniają ziemię.
Wermikulit jest w stanie wchłonąć ogromne ilości wody, natomiast keramzyt wykazuje przy tym działanie antybakteryjne i zwalczające grzyby. Stosuje się je zarówno w dużych uprawach, jak i w domowych ogródkach czy roślinach doniczkowych. Stanowią one także niedrogi, ekologiczny materiał przydatny w hydroponice.

Nasze Marki

Wyłącznie Sprawdzone Marki

W Azallo.pl przykładamy dużą wagę do jakości sprzedawanych produktów. Na drodze selekcji, w oparciu o doświadczenie naszych klientów oraz własne, wybraliśmy najlepszych producentów, oferujących produkty najwyższej jakości.
TARGET
Substral
Compo
Fiskars
Cellfast
Lamela
Kwazar
Go-store Brand
Legutko
Marolex
Agrecol
Vilmorin

WITAMY W NASZYM SKLEPIE OGRODNICZYM

Czy wiesz, że w naszym asortymencie znadjduje się kilka tysięcy produktów?

Zaloguj przez Facebook

WITAMY W NASZYM SKLEPIE OGRODNICZYM

Czy wiesz, że w naszym asortymencie znadjduje się kilka tysięcy produktów?

Zarejestruj przez Facebook

WITAMY W NASZYM SKLEPIE OGRODNICZYM

Czy wiesz, że w naszym asortymencie znadjduje się kilka tysięcy produktów?

Wpisz email podany przy rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zmiany hasła.