Domowe metody na kreta

Domowe metody na kreta
Azallo sierpnia 27, 2019 0 Komentarz

Domowe metody na kreta

Czy zacząłeś widzieć okrągłe, uniesione grzbiety niszczące powierzchnię trawnika? Jeśli tak, oznacza to, że w Twoim ogrodzie znajduje się kret. Ci mięsożercy uwielbiają mieszkać pod trawnikiem, gdzie mogą spotkać wszelkie owady, które następnie zjedzą. Jak się ich pozbyć?

Jak się pozbyć kreta?

Zwierzęta te są świetne dla gleby, ponieważ naturalnie napowietrzają ziemię podczas kopania przednimi stopami. Są także odpowiedzialne za zjadanie wielu niszczycielskich owadów. Jednakże wielu osobom nie podoba się fakt, iż wyrządzają szkody wizualne w pięknych ogrodach. Pozbycie się ich może zająć trochę czasu. Olej rycynowy to skuteczny sposób na to, aby odstraszyć zwierzęta. Dodaj do mieszanki olej rycynowy, pieprz kajeński i płynny detergent do mycia naczyń. Cały płyn należy porządnie wymieszać. Wystarczy, że preparat wlejesz do kopca kreta. Jedną z zalet oleju rycynowego do rozwiązania tego problemu jest to, że zwierzęta te nie lubią tłustego smaku płynu.

Przegonienie kreta

Ponieważ mole szukają robaków, wykonają podziemne tunele, w których nie tylko podróżują, ale także stworzą komory, w których mogą spać na początku lub na końcu. Naukowcy zaobserwowali również krety tworzące własne komory jedzenia, w których odkładają robaki do późniejszego karmienia. Dobrą wiadomością jest to, że możesz pozbyć się moli przy użyciu naturalnych metod. Oprócz oleju rycynowego, można także użyć innych składników. Warto wspomnieć również o tym, że te zwierzęta nie są niebezpieczne, ale mogą przenosić pewne formy chorób. Rośliny, które znajdują się w Twoim ogródku mogą odstraszyć krety. Warto więc posadzić: czosnek, żonkile, nagietki lub fasolę. Można użyć także sonicznego odstraszacza na krety.

Pozbycie się kretów

Uważa się, że rośliny działają jako środek odstraszający krety. Roślina jest używana od stuleci, a oprócz tego, że dobrze działa w celu odpychania tychże zwierząt, ma również wiele właściwości leczniczych. Podlewanie w celu ich usunięcia jest sprzeczne z intuicją. Zbyt częste podlewanie podwórza zwiększy również liczbę robaków, które mogą zjeść zwierzęta. Więc jeśli Twój trawnik jest wyjątkowo wilgotny, kretów będzie jeszcze więcej. Koty są niesamowitymi drapieżnikami. Jeśli posiadasz jednego w swoim domu, warto wypuścić go na polowanie, aby przegonił kreta z Twojego ogrodu.

Węglik wapnia, który wytwarza gaz acetylenowy świetnie działa na szkodniki. Warto go zastosować, gdy inne metody nie przynoszą pozytywnych rezultatów. Kretowiska są materiałem odpadowym pochodzącym z kopania lub naprawy nor, a więc zwykle znajdują się tam, gdzie zwierzę zakłada nowe nory. Trzeba przyznać, że psują one estetyczność ogrodów. Aby odstraszyć kreta, można również wykorzystać przygotować specjalną miksturę, która składa się z lawendy oraz czosnku. Zwierzę nie cierpi tychże zapachów. Gdy tylko je poczuje, od razu ucieknie. Kretowiska są często jedynym znakiem wskazującym obecność zwierzęcia, a rejestracja ich obecności może być najbardziej wiarygodnym sposobem określenia liczby kretów w danym miejscu. W każdy kretowisku należy umieścić kilka kropli mikstury.

Jeżeli naturalne sposoby nie są skuteczne zawsze możemy skorzystać ze specjalistycznych preparatów, takich jak: pułapki na kreta, dedykowane proszki odstraszające szkodniki, czy kretołap.

Zostaw komentarz

WITAMY W NASZYM SKLEPIE OGRODNICZYM

Czy wiesz, że w naszym asortymencie znadjduje się kilka tysięcy produktów?

Zaloguj przez Facebook

WITAMY W NASZYM SKLEPIE OGRODNICZYM

Czy wiesz, że w naszym asortymencie znadjduje się kilka tysięcy produktów?

Zarejestruj przez Facebook

WITAMY W NASZYM SKLEPIE OGRODNICZYM

Czy wiesz, że w naszym asortymencie znadjduje się kilka tysięcy produktów?

Wpisz email podany przy rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zmiany hasła.